Sunday, 28 October 2012

Exhibition : Ilustowany elementarz Dizajnu


I wrote about this new up coming book not such a long time ago :

What a pleasure to see the exhibition and all the illustrations in real: 100-rzeczy-narysowanych-przez-25-ilustratorow. The place was truly amazing. Old building left unchanged for many years was a perfect scenography. The book is a must have ;-) you can get it here : Wytworniaoutside the museum….Place : Muzeum Ksiazki Artystycznej - Tymienieckiego 24 - Lodz - Poland

7 comments:

 1. Och, zgadzam się, że Muzeum jest mocno klimatyczne :D
  W książce najbardziej cieszą mnie ostatnie strony ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. This comment has been removed by the author.

   Delete
 2. Tak, zdecydowanie "Zapraszamy do Lodzi"

  ReplyDelete
 3. No niestety, znam to "muzeum" jak i opiekunów doskonale ;-( to co tam jest, to bardzo eufemistycznie można nazwać 'klimatyczne" niestety, tak na chwilę wygląda super, że nastrój i wogóle, gdy ktoś zna zaplecze, łzy i bezsilność, że na coś takiego się pozwala zalewają :-((( mam nadzieję, ze ktoś kiedyś zauważy jak bardzo zdewastowano to miejsce pod opieką obecnych właścicieli i powie w końcu STOP.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Asiu, miałam okazje porozmawiać z właścicielką, która jest załamana obecną sytuacją i swoja bezsilnością. Mnie to miejsce i tak urzekło, na ta małą chwile. Zdaje sobie jednak sprawę, ze jest im ciężko funkcjonować każdego dnia w takich warunkach.

   Delete
  2. kavka, a wiesz, że obecni "właściciele" właściwie nimi nie są (stąd wieczne problemy) i próbują od lat sprawić, żeby to miejsce od-żyło i żyło?
   Nie będę wywlekać tutaj problemów administracyjnych i bałaganu w dokumentach, zawiłości historycznych (stąd problemy z budynkiem), pewnie masz swoje racje i podstawy, żeby tak sądzić, ale oskarżanie o zdewastowanie wilii Grohmana... ?!

   Delete
  3. Jeszcze jedno: pewnie na budynek ma ochotę jakiś bank (typowe w Łodzi) lub prywatna firma.
   Pytanie tylko, czy te wszystkie imprezy, które tam się odbywają za darmo, będą miały tam wstęp. I czy drzwi Muzeum otwarte na różne inicjatywy nie zamkną się przed naszym nosem w imię "nie-dewastowania".

   Delete